slika7

Saradnja sa Kancelarijom za narkomaniju Nikšić – predavanja i radionice o različitim oblicima bolesti zavisnosti

slika7

Kancelarija za prevenciju narkomanije u Nikšiću, u saradnji sa JU Srednja stručna škola Nikšić ,u septembru mjesecu školske 2015/2016. godine organizovala je predavanje o bolestima zavisnosti i njihovim posljedicama za  učenike prvog razreda, IV-og i III-eg stepena.

Predstavnica kancelarije, sociolog Abramović Ljubica, je učenike upoznala o vrstama psihoativnih supstanci i štetnim posljedicama, faktorima rizika i zaštite, vršnjačkim pritiscima i donošenju odluka, a bilo je riječi i o novim oblicima zavisnosti i pojavi zavisnih ponašanja kao što su kocka, internet,video-igrice, mobilni telefoni.

slika7

Učenici su upoznati i sa načinima prodaje droge na ulici, kao i sa kaznenom politikom iz oblasti zakonodavstva o sprječavanju zloupotrebe psihoaktivnih supstanci.

slika7

Predavanje je održano u odjeljenjima: I1, elektrotehničar energetike, I2 frizer – ka, I3 elektrotehničar multimedija, I4 elektrotehničar računara i I5 elektrotehničar telekomunikacija.

Posted in Događaji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *